+90 506 574 69 17

Sosyal Medyada Biz}

Sıkça Sorulan Sorular

Kuaför Efrahim Yavaş Haircut Expert

Efrahim yavaş ve şubeleri hakkında detaylı bilgileri ve kafanızada oluşabilecek soruları burada yanıtladık.

Efrahim Yavaş Kimdir ?
2002 yılında başlamış olduğu kuaförlük mesleğine yıllar içinde 20 den fazla saç kesimi,stil belirleme , makyaj , renklendirme gibi eğitimler almış ve hala almaya devam etmekteyim.
Kaç Şubeniz Var ?
Aktif olarak çalışan 2 şubemiz bulunmaktadır. Adalar Şube ve Bağlar Şube
Randevu Sistemi
Randevu için Google Play Store ve App Store üzerinde bulundan uyğulamamızı indirebilir veya telefon üzerinden bizlere ulaşarak boş zamanlara rezervasyon yaptırabilirsiniz.
Uyğun Saç Modeli Nasıl Belirlenir ?
Kendiniz için en uygun saç modelini yüz tipinize göre saç modeli seçerek belirleyebilirsiniz. Yüze uygun saç modelini doğru seçmek hem daha yakışıklı ve etkileyici görünmenizi hem de yüzünüzün güzel taraflarını daha öne çıkarıp, kusurlu kısımları katabilmeyi sağlar.
Sakal Bakımı Nasıl Olmalı?
Sakallar da saçlar gibi temizlenmeye ihtiyaç duyan bölgelerdir. Arındırıcı şampuan kullanılarak sakalların temizlenmesi, taranması ve uzadıkça kesilmesi şarttır. Sakalların düzenli olarak kesilmesi gerekmeyen modellerin dahi belli aralıklarla kısaltılması sağlık açısından oldukça önemlidir. Sigara kullananlar için sakalların sararması söz konusu olabilir. Bu yüzde sakal bakımında dikkat edilmesi gereken hususlardan olan sigara kullanımı, hijyen açısından negatif bir durumdur. Sakala sinen kötü koku ve sararmalar hoş olmayan görüntülere neden olabilir. Ayrıca Sakal Bakımı Nasıl Yapılmalı? makalemizi inceleyerek yine bu konu ile alakalı detaylı bilgi alabilirsiniz.
Saçkıran Nedenleri Nelerdir ?
Alopesi Areata birçok kişiye yabancı gelse de saçkıran oldukça tanıdık gelecektir. Saç ve sakallarda görülen saçkıran nedenleri nelerdir tam olarak bilinmese de, tedavisi yüz güldüren sonuçlarla mümkündür. Yer yer saç dökülmesi ve bu dökülen bölgelerde saç çıkmaması saçkıran sorununa neden olur. Farklı türleri olan saçkıranın genelde bozuk para büyüklüğünde görülen saç döküntüleri ile kendini gösterdiği bilinir. Saçkıran sorunun temeline bakıldığında bir bağışıklık sistemi hastalığı olduğu bilinir. Vücudun bağışıklığı zayıf olduğu için hastalıklara daha açık hale gelir ve bağışıklık sistemi vücuda karşı saldırıya geçer. Bu durum saçkırana neden olabilir. Kadın ya da erkeklerde görülen saçkıran, çocukluk döneminde de görülebilir. Ottoimmun hastalıklardan biri olan saçkıran, kadın erkek ayrımı yapmadan herkeste görülebilir. Saç, sakal, kaş ve kirpikte görülebilen saçkıran, bulaşıcı bir hastalık değildir. Saçkıranın nedenleri nelerdir sorusunun cevabına gelecek olursak; tam olarak bilinmemekle birlikte tıp dünyasında araştıran konulardan biri olarak bilinmektedir.
Kuru Saçlar İçin Öneriler
Kırılan ve kabaran kuru saçlar için öneriler genelde saçın nemlendirilmesiyle mümkündür. Saç sağlığının her insan için farklı olduğu bilinmektedir. Herkesin saç tipi ve şekli farklıdır. Bu yüzden her insanın saç bakım rutini de farklıdır. Kuru saçlar neme en çok ihtiyaç duyan saç tipleridir ve yeteri kadar nemlendirilmediğinde saç kaybı kaçınılmazdır. Saçların aşırı yıkanması, doğal nemini kaybedip kurumasına neden olabilir. Saçın kuruluğunu gideren birçok yöntem vardır. Parlak ve sağlıklı saçlara ulaşmak isteyen birçok kişi, saçların beslenmesi ve nemlenmesi için farklı yöntemler tercih eder. Bu yöntemler arasında en bilindik olanı zeytinyağı bakımlarıdır. Saçların doğal bir nem kazanması için kullanılan zeytinyağı ile her zaman saç sağlığının en iyi şekilde korunması mümkün olacaktır. Kuru saçlar için öneriler konusunda evinizde bulacağınız birçok malzemeyle saçlarınızı canlı bir hale getirebilirsiniz.
Sakal Çıkarma Yöntemleri
Ergenlik döneminden itibaren erkeklerin başından dertlerden biri olan sakal, ilerleyen zamanlarda seyrekliği ile sıkıntı yaratabilir. Estetik açıdan birçok erkek sakal çıkarma yöntemleri deneyerek gür sakallara sahip olmak isteyebilir. Her insanın sakal yapısı ve gürlüğü tıpkı saçlar gibi farklıdır. Bu farklılıkların giderilmesi için gerekli olan bitkisel destek ve tedavi yöntemleri, cilt sorunları olduğunda çok daha büyük bir öneme sahiptir. Cilt sorunları nedeniyle sakallarda eksiklik ve köselik gibi birçok problem estetik açıdan kaygılara yol açar. Kalıtsal nedenler ya da cilt hastalıkları gibi birçok sebebi olan sakal sorunları 17-20 yaş arasında belirlenir. 20 yaşından sonra sakallar son halini alır ve tedavi için bu yaş beklenir. 20 yaş sonrasında halen sakal çıkmıyorsa bir uzmana başvurmak uygun olacaktır. Bu dönemde sakalların ne şekilde çıkacağı belli olur ve sorunsuz bir şekilde sakal uzatmak mümkün olmuyorsa sakal ekimi gibi seçeneklerin değerlendirilmesi söz konusu olabilir. Ancak öncelikle sakalın neden çıkmadığı daha sonra da sakal çıkarma yöntemleri araştırılır.