+90 506 574 69 17

Sosyal Medyada Biz}

Neden Saçlarımız Dökülür ?

Geçmişten günümüze kadar erkek ve kadınların ortak problemlerimden biri olan saç dökülmesinin bir çok nedeni olabilir.Tabi insanlarımız teknoloji geliştikçe geçici ve kalıcı çözümler üreterek bu tarz sorunları ortadan kaldırmıştır.

Saçlarınız tam dökülmeden kurtarmanız mümkün, saç ekimi ile saçlarınız henüz dökülmeden uzman doktorlar tarafından müdahale edilerek saçlarınızı kurtarmak mümkün olabilmektedir.Erken çözüm her zaman sizin açınızdan faydalı olacaktır.Eskişehir kuaför olarak sizlerin bu sorularını yanıtlayarak saç dökülmesinin nedenlerini araştırdık.

Saç Dökülmesinin Nedenleri ?

Aslında saç dökülmesine bağlı birden fazla neden sıralayabiliriz, bunların başında gelen genetik nedenlerdir.Erkekler için babası, dedesi kel ise onunda kel kalacağı düşünülür.Çünkü erkekler saç dökülmesi genetik olarak düşünülür.Fakat bu tip saç dökülmeleri tepeden başlar, günümüz teknolojisi ile saç ekimi ve kök hücre tedavisi ile saçlarınızı tekrardan kazandırmak mümkün olabilir. Tabi bazı durumlarda bu işlem fayda göstermeyebiliyor. Uzman doktorunuza başvurmanızı tavsiye ediyoruz.

Stres, günümüz yaşam tarzını her noktada etkileyen ve saç dökülmelerinde de büyük problem olan nedenler arasındadır.Sağlıksız bir yaşam ve stresli bir insansanız başınıza kötü sonuçlar gelebilir, stres kaynaklı saç dökülmelerinde durum kalıcı olabilir, bu neden ile vakit kaybetmeden hızlıca doktorunuza başvurmalısınız.

Sağlıksal nedenlerden kaynaklı saç dökülmesi, günümüzde bir çok farklı kişide rastlayabildiğimiz bir problemdir. Bunlardan bazıları troid, demir eksikliği gibi bir çok rahatsızlıkta saç dökülmesi görülebilmektedir.Bu noktada doktorunuza başvurarak gerekli ilaç tedavisini alarak sorunu ortadan kaldırmalısınız. Çoğu zaman bu tarzdaki saç dökülmesi ilaç tedavisi ile giderilse de saç sağlığının bedenimizin sağlığı ile bağlantılı olduğunu söyleyebiliriz. Bu yüzden kendi beslenmemize dikkat etmeliyiz. Protein bakımından zengin yiyecekler, demir eksikliğini ortadan kaldıracağı gibi saç dökülmesini de önleyecektir. Burada sadece bir örnek verdik, bunu detaylı olarak kontrol ancak uzman doktorlarınız sağlayabilir.

08 Ocak 2019
1.307 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN