+90 506 574 69 17

Sosyal Medyada Biz}

Kuru Saçlar için Öneriler

Saç sağlığı insandan insana farklılık gösterebilmektedir, farklı saç tipi ve şekli bulunmaktadır. Bu nedenle herkes için saç bakım rutinleri farklıdır. Kırılan ve kabaran kuru saçlar önerisi genelde saçın nemlendirmesi ile mümkün olduğunu söyleyebiliriz.

Kuruyan saçlar için nem çok önemlidir.Bu saç tipi için yeterince nemlendirme yapılmazsa saç kaybı oluşması mümkündür.Saçları sürekli yıkamak daha öncede belirttiğimiz gibi saçın nemini kaybederek, dengesi bozacaktır. Bu durum saçın kurumasına sebep olarak zarar görmesini sağlayacaktır.  Saçın tekrar parlak ve sağlıklı olması için birçok yöntem bulunmaktadır.

Eskişehir erkek kuaförü olarak sizlere bu konularda bilgilendirmeler sağlayarak kolay ve hızlı bir şekilde saçlarınızı kuruluğunu giderebilmeniz için tüyolar vereceğiz.

Öncelikle halk arasında da bilinen bir durum olarak zeytinyağı bakımlarıdır. Saçın doğal bir nem kazanabilmesi için kullanılan bu malzeme ile saçınızı korumanız mümkün olacaktır. Evinizde kolay ve hızlı bir şekilde bir çok malzeme ile saçlarınızı tekrar eskisi gibi canlı ve parlak gösterebilirisiniz.

Saçınıza doğal yöntemler ile canlandırmanız için ;

Avokado
Avokado meyvesi oldukça başarılı bir nemlendiricidir. Bazen zeytinyağı eklenerek kullanılan avokado meyvesi, tek başına kullanılması da yeterli olacaktır. Saç diplerine masaj yapılarak uygulanan avokado, saç tellerine de sürülebilir.15 dakika boyunca kafanızda beklettikten sonra yıkayabilirsiniz.

Mayonez
Mayonez’in içerisindeki maddelere bakıldığında adeta hazır bir maske diyebiliriz. Mayonez yarım muz ve avokado bir kaba koyularak blenderdan geçirilir. Kıvama geldikten sonra saçlarınıza uygulayabilirsiniz. 20 dakika bekledikten sonra iyice yıkamalısınız.

Zeytinyağı
Saçlara uygulanan zeytinyağı haftada bir iki kez düzenli olarak kullanıldığında saç bakımı için etkisini hemen gösterir. Saçarın parlak ve güzel görünmesini sağlayan zeytinyağını tüm saçınızda bir saat kadar beklettiğinizde daha sonra saç tipinize uygun bir şampuanla yıkayarak sağlıklı olmalarını ve parlak görünmelerini sağlayabilirsiniz.

Hardal Yağı
Saç uzunluğunuza göre tercih edeceğiniz hardal yağını ısıtıp saçlarınıza sürerek saçlarınızın nemlenmesini sağlayabilirsiniz. Kuru saçlar için öneriler arasında tercih edilen yağlarla her zaman saçların nemli kalmasına özen gösterilmesi gerekmektedir.

Süt
Süt ve yumurta da saç bakımının önemli maddeleri arasındadır. Saçlara sürülen bu karışım, muz püresiyle karıştırılıp sürüldüğünde bir maske olarak kullanılabilir. Saçların tamamına yedirilen sütlü muz maskesi, balla ve zeytinyağıyla da zenginleştirilebilir. Kuru saçlar için öneriler konusunda tüm maskeleri bir arada kullanabilirsiniz. Bir hafta birini bir hafta diğerini tercih edebilirsiniz.

04 Ocak 2019
516 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN