+90 506 574 69 17

Sosyal Medyada Biz}

Erkeklere Özel Saç Bakımı Sırları

Kuaför Efrahim Yavaş olarak sizlere hayatınızı kolaylaştıran püf noktalar paylaşarak evinizde de hızlı ve kolay bir şekilde saçlarınızı nasıl koruyup şekillendirebileceğiniz konusunda bilgiler paylaşacağız. Bu sayede hem zahmetsiz hemde maddi olarak sizleri kesinlikle zorlamadan kolay bir şekilde bu sorunları ortadan kaldıracağız.

Öncelikle saçlarınız için kullandığınız ŞAMPUAN çok önemlidir. Saç tipinize göre belirlemeniz gerekmektedir bu seçimi yaparken de dikkatli olmalısınız çünkü piyasada oldukça fazla sizlerin saçına zarar verebilecek şampuanlar mevcut. Ammonium lauryl sülfat, sodium laureth sülfat gibi içerikleri olan ürünlerden kesinlikle uzak durun. Bu ürünler saçınızın kurumasına ve zaman içersin de yıpranmasına neden olacaktır. Eskişehir erkek kuaförü olarak her zaman doğal ürünleri tercih ettiğimizi ve sizlerinde doğal ürünler tercih etmesini tavsiye ediyoruz.

Saçımızı nasıl yıkamalıyız ? işte gelelim diğer önemli bir noktaya, saç bakımı için aşırı sıcak su zararlıdır. Çünkü aşırı ısıda saç kökleriniz ve saç uçlarınıza büyük zarar vermiş olacaksınız. Bu yüzden duş alırken kesinlikle çok fazla sıcak su kullanmayın, ılık ne soğuk ne sıcak ikisinin arasında bir duş alarak, saçınızı masaj yapa yapa yıkamanızı tavsiye ediyoruz. Bu sayede kopma, kırılma gibi bir çok problemi ortadan kaldıracaksınız.

Duş sonrası havlu seçimini nasıl yapmam gerekmektedir ? Böyle durumlara oldukça sık karşılaşıyoruz, çünkü günümüzde yaptığımız kötü bir alışkanlık var, hem erkek hem bayanlar için geçerli bir durum. Duş sonrası kafamızı havluya sarıp kurumasını bekliyoruz. Bu oldukça yapılmaması gereken ve yanlış bir yöntem. Çünkü ıslak saçlar aşırı hassastır, kırılmaya, kopmaya meyillidir. Saçlarınızı sarmak yerine masaj yaparak kurulamanız sizin açınızdan oldukça daha faydalı olacaktır.

Saçlarımızı hava durumuna göre korumamız gerekmektedir. Güneş ışınlarının saç diplerinizi kuruttuğunu biliyor musunuz ? rüzgar veya yağmur suyunun saçlarınızı nemsiz bırakarak zarar verdiğini ? Bu nedenle saçlarımızı bu hava durumlarına göre korumamız gerektiğini söylemek için çok geç kalmamışımdır.

Sirke sadece yemeklerde güzel değildir. İnanın saçlarınıza da oldukça iyi gelmektedir. Duş sonrası bir yemek kaşığı sirkeyi saçlarınızın uçlarına sürmeniz daha parlak ve canlı gözükmesini sağlayacaktır. Unutmayın sadece saçlarınızın uçlarına süreceksiniz.

İnsanların hata yaptıkları bir diğer konu ise, saçların her gün yıkanmaması gerektiğidir. Çünkü her gün yıkanmak, şampuanınız istemeden de olsa saç köklerinize zarar verebilmektedir. Saçlarınız yağlanıyor olabilir ancak bu durum saçlarınızın bakımı açısından önemlidir. Her gün yıkanan saçlar yağlanmayı yok ettiği için zaman içersin de saçların incelmesine sebebiyet vermektedir.Böyle durumlar ile karşı karşıya kalmak istemiyorsanız Haftada 3 veya 4 kere saçlarınızı yıkamanız yeterli olacaktır.

Fön,düzleştirici kullanımı, insanların evde saçlarını şekillendirmek için kullandıkları makineler sizlere yanlış kullanımda oldukça sorun yaratabilmektedir. Fön,düzleştirici gibi makineler oldukça fazla ısı yarattığı için çok yakından veya uzun süre kullanmak, saçlarınıza zarar verecektir. Yanlış kullanımlarda saçlarınızın yanmasına, kopmasına veya kırılmasına neden olabilmektedir. Bu yüzden bu tarz ürünler kullanırken uzaktan saçınıza çok yaklaştırmadan veya düzleştiriciler için çok uzun süre saçınızda tutmadan kullanmak daha doğru olacaktır.

Eskişehir erkek kuaförü olarak, sizlere verdiğimiz bu bilgiler doğrultusunda oldukça sağlıklı ve mutlu saçlara sahip olabileceğinizi belirtmek isteriz.

04 Ocak 2019
712 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN